Teknoloji - Kırıcı Ürün Bilgi ve Değerlemesi

İşletmenizin çalışma koşullarından bağımsız olarak; girilebilecek her türlü kolay veya zorlu işlerden önce satın aldığınız ürüne güvenmeniz gerekir. Zira yapacağınız işte kırıcının kalitesi ve çalışma gücü; çevre, hava vb. şartlar haricinde insan faktörü nedeniyle de etkilenir. Bu durumda yapılması gereken; çalışma şartlarınızı tam karşılayacak teknoloji ve geliştirmelere sahip kırıcı markasıdır.

Bu sayfamızda MSB Kırıcı alma kararınızdan önce; diğer kırıcı markaları ile karşılaştırıp karar vermenizi kolaylaştırmak için geliştirdiğimiz teknoloji ve yenilikleri öğrenebilirsiniz.

Kaya Kırıcı Teknoloji Geliştirmeleri

A- Yüksek Basınç Girişi

Yağın düzenli akışını kontrol eden kontrol valfı ideal olarak gövde içinde konumlandırılmıştır. Taşıyıcının hidrolik hattından kırıcıya ulaşan yağ akışında meydana gelen dalgalanma sebebiyle oluşan kırıcı arızaları dikkat çekici ölçüde azaltılmıştır.

B- Piston ve Silindir Tasarımı

Yastıklama görevi gören yağ kanalları piston üzerinde ve asgari miktarda silindir alt bölümünde bulunmaktadır. Bu şekilde yeniden tasarlanan piston, silindir içinde çok daha düzgün vuruş hareketleri yapabilmektedir. Yüksek kaliteli silidir içyapısı piston işlevinin kusursuz yerine getirmesini sağlamaktadır.

C- Yeni tasarlanan Boy Saplamaları

Yeni tip boy saplamaları, kırıcının iç parçalarının maruz kaldığı sert ve ani oluşan şok darbelere karşı vibrasyon süresini etkili biçimde azaltılmasıyla kırıcının genel dayanıklılığı artırılmaktadır.

D- Silindir ve Kafa Burcunun Uyumu

Silindir alt bölümü ve kafa burcu taşlama işleminden sonra birleştirilmiştir. Silindir, burçlar, piston ve yan saplamalar gibi dayanıklı asıl parçalar tüm kırıcıyı çalışma esnasında tek bir yapı olarak muhafaza etmektedir.

E- Burç bölümü

Özel olarak tasarlanmış burçlar baskı halkası ile üst burcun beraber çalışmasına imkân sağlamaktadır.
Hatalı kırıcı kullanımı nedeniyle kafa burcunda oluşan ani şokların saplamalara olan etkileri azaltılmaktadır. Servis kolaylığı sağlamak amacıyla kırıcının bakımı esnasında burçlar kolayca değiştirilebilmektedir.

F- Gresleme

Kafa burcu ve üst burç hareketi ile iki kanaldan gresleme yapılamaktadır. Manuel ve otomatik gresleme imkânı mevcuttur. Burçların greslenmesi üst ve alt yönlere doğru yapıldığında parçaların dayanıklılığı artmaktadır.